Téma týdne

Černobílý svět

29. května 2015 v 20:52 | Foxie
Černobílý svět, aneb ne všichni vidí trávu zelenou a moje Conversky červené.
Asi jste už slyšeli o tom, že ženy většinou (opakuji: většinou) vidí lépe než muži, ale co když někdo vidí ještě hůře? Sama jsem si nikdy nepomyslela, že by někdo viděl barvy jinak. Myslela jsem si, že u mužů je to pouze neznalost názvů oněch barev, což zajisté je z velké části pravda. Není to však jediný aspekt. Znám pár (vážně pouze hrstku) lidí, co vidí barvy očividně úplně jinak nežli já a mnohem početnější zbytek lidstva.

Z generace na generaci

22. května 2015 v 10:43 | Foxie
Z generace na generaci přenášíme prokletí zvané život. Každý si to pak musí vytrpět. Když umírají lidé nepláču. Ani když to jsou příbuzní. Zemřel dědeček - žádná reakce. Umřela babička - nulový smutek. Uvadla květina - "Oh né! Ten krutý svět!" Zemřela hrdlička - Několik nocí proplakaných a stále na ni se smutkem a žalem vpomínám.

Člověk na baterky

10. května 2015 v 16:59 | Foxie
Takové lidi nemám ráda. (Pomineme ten fakt, že lidstvo celkově nemám v lásce.) Mám například jednoho "kamaráda". Ten mi tvrdí, že nemá rád nespohlehlivé lidi, ale sám je takový, ačkoliv si to nejspíš neuvědomuje. Je to kamarád na baterky. Pomluví mě, kde to jde, nikdy se mě nezastane a ještě bude tvrdit, že je ze všech mých přátel nejlepší a že chodím s debilem. To jsou lidi, které vážně nikdy mít ráda nebudu.

Nemožná dívka

29. dubna 2015 v 9:52 | Foxie
Sice se říká, že pravý člověk se raduje z každé maličkosti, přesto však takových lidí není mnoho, a pokud takoví jste, pak vás nazvou většinou dětinským. Sama jsem dětinská. Raduji se z každé maličkosti a rozpláče mě každá pitominka. Mám to prostě v sobě.

Světlo na konci lednice

26. dubna 2015 v 10:17 | Foxie
Světlo na konci lednice - spojení, které vidím snad poprvé v životě, mnohokrát jsem však slyšela něco jiného a velmi podobného: Světlo na konci tunelu. Světlo na konci tunelu je buď východ nebo snad vlak, který zanedlouho přejede bytost, co mu stojí v cestě. Nevím sice, kde má lednice konec, ale tuším, kde mívá většinou světlo.
 
 

Reklama